Byli za brexitem, teraz żałują. "Nasz upadek widać gołym okiem"

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
1 wiadomość Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Byli za brexitem, teraz żałują. "Nasz upadek widać gołym okiem"

szuw
Administrator

Byli za brexitem, teraz żałują. "Nasz upadek widać gołym okiem"


Byli za brexitem, teraz żałują. "Nasz upadek widać gołym okiem"

— Gdybym mógł cofnąć czas, zagłosowałbym inaczej, a głosowałem za brexitem, czuję się jak głupiec — mówi mieszkaniec Londynu. Brytyjczycy są sfrustrowani konsekwencjami rozwodu z Unią Europejską.

Na ulicy w Londynie

O tym, jak odbierany jest brexit, rozmawiamy z londyńczykami. Słyszymy o tym, że rozwód z Unią przyniósł rozczarowanie, a niedobory produktów są "nową normalnością". — W aptekach nie ma antybiotyków i tabletek na epilepsję – skarży się zaczepiona na ulicy kobieta z niemieckim akcentem.

Populizm jest potężną formą polityki demokratyczne


Politolog James Cranch z Edynburga uważa, że "populizm jest potężną formą polityki demokratycznej".— Niestety, ma ona także charakter destrukcyjny, osłabia instytucje, niszczy debatę i pogarsza politykę. Może zagrozić samej demokracji liberalnej — mówi. I dodaje, że saga o brexicie to przykładowa lekcja na temat zagrożeń: zniszczyła to, co od dawna uważano za jedną z najbardziej stabilnych demokracji na świecie.

— Czy ludzie żałują, że dali się ponieść antyeuropejskiej fali? Oczywiście, że tak, gdyby referendum odbyło się dzisiaj, za pozostaniem w Unii głosowałoby co najmniej o 10 proc. wyborców więcej niż w 2016 r. – uważa. I dodaje: — W biznesie, w życiu prywatnym popełniamy błędy. Jest to nieuniknione i nie ma w tym nic złego, trzeba wyciągnąć z tego naukę. W związku z brexitem wydaje się, że ludzie żałują, że do niego doszło, ale nikt nie stara się tego naprawić.

Cały artykuł: https://www.onet.pl/informacje/newsweek/byli-za-brexitem-teraz-zaluja-upadek-widocac-golym-okiem/8l2mjhe,452ad802
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...