Płatne, SMS-owe usługi subskrypcyjne

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
1 wiadomość Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Płatne, SMS-owe usługi subskrypcyjne

szuw
Administrator
Ten post był aktualizowany .
Pewnie Ameryki nie odkryję i temat jest prawie każdemu znany, ale niestety od znajomych słyszę od czasu do czasu, ze ktoś nieświadomie na takie usługi dał się naciągnąć.
W skrócie: SMS-owa, płatna usługa subskrypcyjna polega na wysyłaniu płatnych SMS-ów do odbiorcy.
Dlatego podając gdziekolwiek swój własny numer telefonu, należy szczegółowo czytać regulaminy. Przy takich usługach najczęściej drobnym druczkiem jest napisane: "Niniejsza Usługa jest usługą subskrypcyjną. Koszt każdej otrzymanej wiadomości SMS to (tyle i tyle) zł brutto z VAT. W ramach subskrypcji Użytkownik otrzyma 4 SMS-y tygodniowo. Usługę można wyłączyć wysyłając SMS o treści STOP na numer ten i ten." Należy od takich usług trzymać się jak najdalej, chyba że, ktoś faktycznie zainteresowany jest taką usługą.

Tutaj jeszcze przydatny link w tym temacie (jak wyłączyć płatną usługę SMS-ową)


A tutaj ciekawy filmik Z Panią Basia, o podobnej tematyce (uwaga: film, a właściwie Pani Basia jest wulgarna, jednak nie zawsze język jakim ludzie się posługują przekłada się na to, jakimi są ludźmi. Niektórzy czasami nie potrafią inaczej wyrażać emocji)
PS. Nie należy tez mylić płatnych usług subskrypcyjnych z tymi bezpłatnymi . Czasami strony internetowe oferują swoim użytkownikom bezpłatny biuletyn. Polega to na na podaniu swojego adresu e-mail, a w zamian otrzymujemy na skrzynkę pocztową bezpłatne informacje o najnowszych artykułach i tak dalej :)
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...