Dziękuję za garść informacji :) Nie sądzę, żebyśmy zapomnieli sąsiadom jakiekolwiek krzywdy. No Szwedzi dawno nas nie napadli, chociaż nie chcą oddać wojennych zdobyczy, to też źli. Czesi mają nasze Zaolzie. O tych za zachodzie niedobrych Niemcach nie wspomnę.
Kości umarłych dawno pokrył kurz, a my pielęgnujemy pamięć o zbrodniach ludzi, którzy już nie żyją.
Taki to nasz polski los. Biednym zawsze wiatr w oczy, a pogoda jest dla bogaczy :)
𝓚𝓻𝓸𝓹𝓴𝓮̨ 𝓷𝓪𝓭 "𝓲" 𝓭𝓪𝔀𝓷𝓸 𝓹𝓸𝓼𝓽𝓪𝔀𝓲ł𝓪𝓶 🙂