Slowo na niedziele: QAnon

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
3 wiadomości Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Slowo na niedziele: QAnon

Kpt.Wojtek
Zbił fortunę, przez ćwierć wieku zatruwając umysły Amerykanów teoriami spiskowymi

Alex Jones zbił fortunę, przez ćwierć wieku zatruwając umysły Amerykanów teoriami spiskowymi. Miarka się przebrała: wyleciał z mediów społecznościowych, teraz musi zapłacić 50 mln dol. ofiarom kłamstw.
Gdy Adam Lanza zastrzelił 20 pierwszoklasistów i sześć nauczycielek podstawówki Sandy Hook w Newtown, Jones przekonywał, że masakra została upozorowana, zwłoki dzieci to lalki, zrozpaczonych rodziców grali płatni aktorzy, lokalna policja i FBI mydliły ludziom oczy, a spisek autoryzował sam Barack Obama. Po co? By ograniczyć święte prawo Amerykanów do posiadania broni.

Fani Jonesa zaczęli prześladować ocalałych z masakry i rodziny ofiar. Słali groźby śmierci, nachodzili, śledzili, rozpuszczali kompromitujące pogłoski. W końcu nękani rodzice wytoczyli mu proces. 5 sierpnia sąd kazał Jonesowi zapłacić odszkodowanie w wys. 4,1 mln dol. plus 45,2 mln kary.
Jak hartował się QAnon

Tuż przed rozstrzygnięciem skargi pozwany ogłosił bankructwo firmy Free Speach Systems. Stary numer. W połowie kwietnia tak samo usiłował wymigać się od procesu. Formalnie splajtowały wówczas portale InfoWars, Prison Planet TV i IWHealth, jednak sędziowie orzekli, że to blef i nie zwalnia właściciela z odpowiedzialności cywilnej. Według zeznających pod przysięgą biegłych księgowych FSS jest warte 270 mln, w zeszłym roku osiągnęło dochód rzędu 64 mln. Przy czym spodziewając się porażki, Jones zaczął wyprowadzać pieniądze do fikcyjnych spółek.

Przegrał już cztery sprawy sądowe, choć amerykańskie przepisy o wolności słowa są wyjątkowo liberalne. Wolno obrażać głowę państwa, znieważać flagę i godło, rozpowszechniać kłamstwo oświęcimskie, nawoływać do zmiany ustroju, chwalić faszyzm czy komunizm, przeklinać w telewizji, prowadzić kampanię wyborczą podczas głosowania. Osoba pokrzywdzona przez dziennikarza musi dowieść, że "świadomie opublikował fałszywe informacje, kierując się złą wolą, w celu wyrządzenia szkody".

"Jones twierdzi, że zamachy z 11 września przeprowadziła administracja Busha, Al-Kaidę finansuje George Soros."

Pięć lat temu Jones przepraszał właściciela waszyngtońskiej pizzerii Comet Ping Pong Jamesa Alefantisa, któremu zarzucił stręczenie przedszkolaków pedofilom. I to nie byle jakim. Na zapleczu restauracji satanistyczne orgie z udziałem dzieci miała odprawiać cała wierchuszka Partii Demokratycznej. "Kiedy myślę o tych wszystkich maluszkach, które Hillary Clinton własnoręcznie zamordowała i okrutnie poćwiartowała, nie waham się stanąć przeciw niej z otwartą przyłbicą" – perorował założyciel InfoWars cztery dni przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. "Nie potrafię dłużej ukrywać straszliwej prawdy, chociaż mówienie o niej głośno może mnie drogo kosztować".

Pizzerię atakowali internetowi trolle, pikietowali demonstranci, a 4 grudnia wtargnął tam 28-letni Edgar Maddison Welch – mieszkaniec 35-tysięcznego Salisbury w Karolinie Północnej. Miał karabin automatyczny AR-15, rewolwer Colt .38, śrutówkę i nóż myśliwski. Bez słowa przemierzył salę, próbował wedrzeć się do kuchni. Wycelował do pracownika, który zagrodził mu drogę, oddał serię strzałów, dziurawiąc ściany, drzwi i komputer kasowy. Po aresztowaniu tłumaczył, że prowadzi obywatelskie śledztwo w sprawie nieletnich molestowanych przez byłą sekretarz stanu. Uzbroił się, aby uwolnić małych więźniów.

Alefantis uważa, że skrajna prawica wzięła go na celownik, bo był chłopakiem Davida Brocka, który pod koniec lat 80. wymyślał dla niej fejki, później ujawnił manipulacje magazynów typu "The American Spectator", telewizji Fox News, wydawnictwa Free Press i założył organizację Media Matters, która demaskuje kłamstwa. Przeprosiny Jonesa niewiele dały. Podobnie jak wyjaśnienia mediów głównego nurtu dowodzących absurdu Pizzagate. Teoria spiskowa legła u podstaw doktryny QAnon, której wiarę dawało dwa lata temu, w czasie rządów Donalda Trumpa – wedle różnych sondaży – od 24 do 56 proc. republikanów.
Nowy Porządek Świata

W maju 2017 r. Jones zdementował kalumnie wobec największego amerykańskiego producenta jogurtu Chobani. Firmę założył w Twin Falls kurdyjski uciekinier z Turcji Hamdi Ulukaya, którego prawica nienawidzi, bo połowę jego pracowników stanowią bliskowschodni azylanci. Jones włączył się do nagonki, kiedy Trump drastycznie ograniczył limit uchodźców politycznych wyznających islam, a trzech chłopców z Twin Falls zaatakowało 5-letnią dziewczynkę. Propagandysta przypisał im pochodzenie syryjskie, sugerował, że działali pod wpływem dorosłych muzułmanów, kierujących się motywami religijnymi. Wymyślił drastyczne szczegóły, typu oddawanie moczu do ust ofiary. Twierdził, że imigranci zakażają jogurt prątkami gruźlicy.

Przegrał również sądową potyczkę z Brennanem Gilmorem, który sfilmował, jak podczas zamieszek w Charlottesville neonazista atakuje rozpędzonym samochodem antyfaszystowską kontrdemonstrację, zabija 32-letnią kobietę i rani 19 osób. Według Jonesa wideo zostało sfałszowane, autor działał na polecenie "państwa w państwie" usiłującego obalić Trumpa. Pierwszy kłamca Ameryki nie zdążył natomiast przeprosić Marcela Fontaine’a, którego zidentyfikował jako "prawdziwego sprawcę masakry w liceum Marjory Stoneman Douglas na Florydzie, komunistę i zwolennika Państwa Islamskiego". Mężczyzna zginął wskutek pożaru apartamentowca, nim sprawa weszła na wokandę, ale prawnicy nie wątpią, że uzyskałby satysfakcję.

Zwycięstwo rodzin z Newtown pozwala przypuszczać, że sypną się kolejne skargi i w końcu Jones naprawdę zbankrutuje. Niestety, nawet 50 miliardów nie zrekompensowałoby szkód, które wyrządził krajowi. Jest synem dentysty i niepracującej mamy, na świat przyszedł w Dallas. Jako nastolatek doznał iluminacji po przeczytaniu książki Gary’ego Allena o Nowym Porządku Świata (New World Order, NWO) – tajnym sprzysiężeniu elit rządzących globem. Edukację skończył na maturze, bo kiedy zdawał egzaminy, władze przeprowadziły nieudaną akcję rozbrajania sekty Gałąź Dawidowa w Waco. Jej lider David Koresh gwałcił nieletnie dziewczynki, gromadził wojskowy sprzęt na ostateczną bitwę dobra ze złem, a kiedy uznał, że przegra z policją, podpalił twierdzę. Zginęło 76 osób.

Jones wykoncypował, że ogień podłożyli agenci FBI na polecenie Białego Domu, i od tej pory walczy z rządem federalnym. Najpierw rozsyłał swe broszurki pocztą, w 1996 r. zaczął prowadzić audycję radiową. 20 lat później nadawało ją 129 stacji we wszystkich stanach, słuchało co dzień 5 mln osób. Jeszcze większym powodzeniem cieszyły się portale z InfoWars na czele, klipy wideo odtwarzano miesięcznie 80 mln razy. Ideowo prezenterowi blisko do Timothy’ego McVeigha, który 19 kwietnia 1995 r. wysadził siedzibę władz federalnych w Oklahoma City. Zabił 168 osób w tym 19 dzieci, rany odniosło 680, straty sięgnęły 652 milionów dolarów.

Jones przekonywał, że zamachu dokonały władze, a szansę zrzucenia okowów dają Ameryce jedynie milicje obywatelskie. Ruch ten opiera się na przekonaniu, że losami ludzkości steruje wspomniane NWO, działające pod przykrywką ONZ, MFW, Grupy Bilderberg. Kosmopolityczne elity bez ojczyzny chcą zniszczyć "naturalne" podziały między narodami. Szykując się do podboju USA, obserwują wsie i miasteczka z czarnych helikopterów, umieszczają przy drogach zaszyfrowane wiadomości dla oddziałów inwazyjnych. Świadomi zagrożenia obywatele winni szykować się do odparcia ataku poprzez musztrę, naukę konstruowania bomb, strzelania. Formacje takie jak Proud Boys, Oath Keepers czy Three Percenters szturmowały Kapitol 6 stycznia 2021 r.
Handelek na boku

Działało swoiste sprzężenie zwrotne. Jones utwierdzał milicjantów w paranoi, a starcia antyfederalistów z władzami dostarczały mu pożywki do kolejnych teorii spiskowych. Oczywiście trudno wciąż być oryginalnym. Przed manewrami sił specjalnych Jade Helm wiosną 2015 r. ostrzegł słuchaczy, że rząd federalny zamierza podbić Teksas i najprawdopodobniej Utah. Odgrzał całą spiskową ikonografię lat 90. Armia miała kryć się w tunelach pod zamkniętymi sklepami Wal-Martu, korzystać z tajnych oznakowań na ulicznych słupach, konfiskować broń palną, zamykać nieposłusznych w obozach koncentracyjnych.

Przyczynił się też do powstania Partii Herbacianej, radykalizacji Republikanów i zwycięstwa Trumpa. Podczas kampanii wyborczej kandydat odwiedził Jonesa w studiu. "Cieszysz się nadzwyczajną reputacją, nie zawiodę cię – obiecał. – Będziesz mną zachwycony i na pewno spotkamy się jeszcze nie raz". Po czym zasugerował, że ojciec jego rywala Teda Cruza maczał palce w zamachu na Johna F. Kennedy’ego, a gospodarz skwapliwie podchwycił trop. Zresztą nie gardzi żadnym. Twierdzi, że zamachy z 11 września przeprowadziła administracja Busha. Członkowie NWO składają szatanowi ofiary z dzieci, a klękający podczas hymnu afroamerykańscy sportowcy wzywają tym sposobem do ludobójstwa białych. Rząd zaprawia wodę substancją, która powoduje homoseksualizm. Barack Obama używał tajnej broni do likwidowania za pomocą tornad niechętnych mu mieszkańców. Bush junior wywołał powodzie w Teksasie. Al-Kaidę finansuje George Soros. Tego, że Amerykanie nie wylądowali na Księżycu, a JFK zabiła CIA, nie trzeba chyba przypominać.

Latem 2018 r. Jones wyleciał z YouTube'a. Wkrótce zbanowały go Facebook, iTunes, Spotify, Apple App Store, Pinterest, Mailchimp, LinkedIn, Instagram, a ostatecznie Twitter i Google Play. Podczas procesu wyszło na jaw, że dwie trzecie dochodów czerpał nie z propagandy, lecz handlu. Nic dziwnego. Żadna porządna firma nie zamieściłaby u niego ogłoszeń. Tylko w latach 2015-2018 zarobił 165 mln dol., sprzedając towary, na które sam tworzył zapotrzebowanie. Puszkowaną żywność niezbędną, by przeżyć, gdy wybuchnie wojna z NWO. Suplementy diety i pasty do zębów wolne od zmieniających orientację seksualną dodatków tudzież straszliwego fluoru. Kamizelki kuloodporne. Jodynę zwaną Survival Shield (Tarcza Przetrwania).

Gdy wybuchła pandemia, kwestionował wszystko, co mówili naukowcy, i oferował srebro koloidalne, które rzekomo zabija wirusa. Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzegła, że jedynym skutkiem łykania tego preparatu jest przebarwienie skóry na niebiesko. Wcale nie takim złym. Zwolenników teorii spiskowych można było rozpoznać z daleka.

https://www.onet.pl/informacje/newsweek/alex-jones-musi-zaplacic-50-mln-dol-ofiarom-klamstw-kim-jest-alex-jones/sn634q9,452ad802

Kpt.Wojtek 🌟
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Slowo na niedziele: QAnon

MaryLou
Mdło sie robi.....Bat,bat i jeszcze raz bat! Nie!!1000 batów na goła doopę!!!
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Slowo na niedziele: QAnon

Kpt.Wojtek
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez Kpt.Wojtek
A to wlasnie on "obudzil" "patriotow":)  Zarobil na tym miliony, ale teraz musi zaplacic. Pewnie "obudzeni" mu pomoga ;)


Kpt.Wojtek 🌟