Smacznego i na zdrowie;)

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
2 wiadomości Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Smacznego i na zdrowie;)

Kpt.Wojtek
Państwowa Inspekcja Sanitarna została zawierzona Matce Bożej. Miało to miejsce podczas uroczystości Pielgrzymki Państwowej Inspekcji Sanitarnej w kaplicy Cudownego Obrazu. W sobotę bowiem na Jasną Górę pielgrzymowali pracownicy sanepidów z rodzinami z całej Polski.

Główny inspektor sanitarny dokonał aktu zawierzenia Inspekcji

- Polecamy ci sprawę bezpieczeństwa sanitarnego naszego kraju, prosząc, abyś nas od wszystkich złych przygód wybawiła
.
Polecamy ci sprawę edukacji i promocji zdrowia, aby Polacy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem ciała. Oblubienico Ducha Świętego, niech Duch Święty oświeca serca i umysły pracujących w urzędzie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w wojewódzkich, powiatowych i granicznych stacjach sanitarno-epidemiologicznych - prosił Saczka.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pielgrzymka-na-jasna-gore-sanepid-zawierzony-matce-bozej,nId,6320863#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

***

Teraz zatrudnia ksiezy i beda swiecic zamiast kontrolowac:)

Kpt.Wojtek 🌟
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Smacznego i na zdrowie;)

Kpt.Wojtek
Troche sie pospieszylem z tym swieceniem bo ta metoda tez malo bezpieczna. Oto co znalazlem:


Bakterie kałowe w wodzie święconej? Sanepid: "Nie mamy wstępu do kościołów". Ksiądz: "Woda jest brudna, bo nie myjemy rąk"
Jak wynika z badań austriackich naukowców aż 86 proc. próbek święconej wody wystawianych w kościołach było silnie skażonych bakteriami - m.in. kałowymi. Przeciętnie odnajdywano do 62 mln bakterii w 1 ml wody. Dotyczyło to zarówno wody dostępnej w misach przy wejściu do kościoła jak i aspersorium, którego używają księża.

- „Austriackie badania objęły też szpitalne kaplice i naturalne "święte źródła". Przeprowadzili je pracownicy wiedeńskiego Instytutu Higieny i Immunologii Stosowanej Uniwersytetu Medycznego -” donosi medicalexpress.com.

Naukowcy nie znaleźli miejsca, z którego święcona woda nadawałaby się picia. W próbkach były bakterie E coli, Enterokoki oraz wywołujące silne biegunki Campylobacter. Naturalne źródła udostępniane wiernym w miejscach kultu religijnego skażone były dodatkowo azotanami z nawozów stosowanych w rolnictwie.
Kpt.Wojtek 🌟