Dobry cytat na dziś

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
130 wiadomości Opcje
1 ... 14151617
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Dobry cytat na dziś

szuw
Administrator
Ten post był aktualizowany .

Rosja 2015 / 2016: Po raz pierwszy od lat zabrakło pieniędzy na wypłaty w sferze budżetowej


- Wojna w Syrii kosztowała Rosję około jednego miliona dolarów dziennie, co w rezultacie dało sumę jednego miliarda dolarów.

- Cenę aneksji Krymu i wspierania separatystów w Donbasie już obliczono na 100 miliardów dolarów”, ale ostateczny rachunek pojawi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat”.

- „Pojawiły się jednak pytania, dlaczego Rosję stać na wojnę w Syrii i na separatystów w Donbasie, a nie stać jej na pomoc dla własnych obywateli”.

- Według prognoz na rok 2016 dług fiskusa wobec pracowników, którzy nie otrzymają pensji, wzrośnie do 2,3 biliona rubli.
- W Niżnym Nowogrodzie po raz pierwszy szpital odmówił bezpłatnego leczenia.
- W Wołgogradzie i innych miastach tamtejszego obwodu brak środków na remonty komunalne oraz zaległe wypłaty z listopada i grudnia 2015 roku.
- Brak na rozwój przemysłu.
- W rejonie zabajkalskim we wrześniu nie było pieniędzy dla nauczycieli i lekarzy,
- w Omsku nauczyciele zostali uprzedzeni, że pensje mogą się spóźniać1021”.

„Późną jesienią 2015 roku zaczął się w Rosji protest kierowców ciężarówek”


Późną jesienią 2015 roku zaczął się w Rosji protest kierowców ciężarówek, którym podwyższono taryfę za przejazd trasami federalnymi. Od 2016 roku obowiązują także opłaty na drogach regionalnych.

Wściekłość kierowców spotęgował fakt, iż solidna prowizja od ściąganych z nich opłat przypada synowi przyjaciela Putina Arkadija Rotenberga (głównego budowniczego obiektów olimpijskich).

Kierowcy ustawiają rzędy ciężarówek na poboczach lub poruszając się wolno w długich kolumnach, tamują na trasie ruch. Policja wyłapuje przywódców buntu i wsadza do aresztu. Wyłapuje też puste ciężarówki zmierzające do Moskwy i je zawraca.  Bunt kierowców to najpoważniejszy i najgroźniejszy protest ekonomiczny w Putinowskiej Rosji od wielu lat. Protest mocnej grupy zawodowej na obszarze całego kraju. Przewozami zajmuje się milion osób. To ludzie ciężkiej pracy fizycznej, a nie – jak zimą 2011 i 2012 roku – „burżujscy inteligenci”.W 2016 roku wybuchł w Moskwie „bunt hipoteczny”.


„W 2016 roku wybuchł w Moskwie »bunt hipoteczny«. Na ulice wyszli ci, którzy w czasach „naftowej prosperity” brali w obcych walutach kredyty hipoteczne, a teraz nie mogą ich spłacić. Są ich tysiące. Banki grożą eksmisjami… Innego rodzaju protesty wybuchają w wielu miastach: protestują nauczyciele, lekarze, robotnicy”.


„Pojawiły się jednak pytania, dlaczego Rosję stać na wojnę w Syrii i na separatystów w Donbasie, a nie stać jej na pomoc dla własnych obywateli”


„Odpowiedź jest prosta, choć szeregowemu obywatelowi Rosji zapewne nieznana:”

Wojna w Syrii kosztowała Rosję około jednego miliona dolarów dziennie, co w rezultacie dało sumę jednego miliarda dolarów.

Cenę aneksji Krymu i wspierania separatystów w Donbasie już obliczono na 100 miliardów dolarów, ale ostateczny rachunek pojawi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat” – konstatuje Dmitrij Butrin, kierownik działu ekonomicznego wydawnictwa „Kommiersant”.  

Powstał raport o aneksji Krymu i separatystach w Donbasie – z inicjatywy Borisa Niemcowa (raport Putin. Wojna).


O wojnie w Syrii taki raport już nie powstanie. 27 lutego 2015 roku Boris Jefimowicz Niemcow został zabity niemal tuż pod murami Kremla. Bezpośrednich sprawców FSB wykryło szybko – pomogły kamery umocowane na Wielkim Moskworeckim Moście. Byli to Czeczeni z elitarnego pułku Ramzana Kadyrowa Siewier (Północ). Stwierdzono, że zbrodnię (przygotowania do niej i wykonanie) przeprowadzono z największym profesjonalizmem. Kadyrow jednak zablokował rosyjskim śledczym wstęp na teren Republiki Czeczeńskiej i śledztwo utknęło w martwym punkcie”.fot. kremlin.ru

Fragmenty z książki: „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Krystyna Kurczab-Redlich. 
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Dobry cytat na dziś

Kawusia
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez szuw
1 ... 14151617