Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoboram

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
4 wiadomości Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoboram

silen
Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoborami. Robiliście kiedyś badania pod tym kątem?
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoboram

Nyrvo
Czasem stres robi większą robotę niż brak snu — u mnie to była główna przyczyna.
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoboram

Przyłaszczka
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez silen
Zdecydowanie tak. Od dawna wiadomo, że np. dieta bogata w węglowodany i cukry powoduje zmęczenie i senność. Myślę, że istnieje wiele czynników mających wpływ na nasze ciała i pozytywnych, i negatywnych. Odradzam jednak suplementowanie się bez odpowiednich badań i konsultacji. A tak najbardziej polecam rozmowę z samym sobą, swoim ciałem. Ono powie, czego potrzebujemy najbardziej, kiedy się czujemy najlepiej.
𝓚𝓻𝓸𝓹𝓴𝓮̨ 𝓷𝓪𝓭 "𝓲" 𝓭𝓪𝔀𝓷𝓸 𝓹𝓸𝓼𝓽𝓪𝔀𝓲ł𝓪𝓶 🙂
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zastanawiam się, czy ciągłe zmęczenie może być związane z dietą albo niedoboram

Kawusia
<quote author="Przyłaszczka">
Zdecydowanie tak. Od dawna wiadomo, że np. dieta bogata w węglowodany i cukry powoduje zmęczenie i senność. Myślę, że istnieje wiele czynników mających wpływ na nasze ciała i pozytywnych, i negatywnych. Odradzam jednak suplementowanie się bez odpowiednich badań i konsultacji. A tak najbardziej polecam rozmowę z samym sobą, swoim ciałem. Ono powie, czego potrzebujemy najbardziej, kiedy się czujemy najlepiej.
</quote
U kobiet często za złe samopoczucie i chroniczne zmęczenie odpowiadają hormony .Dlatego warto uregulować i sprawdzić czy samopoczucie poprawi się. Spadek progesteronu może powodować zmęczenie. Oczywiście masz rację ze najlepsza rozmowa z samym sobą. Ja teraz wzięłam się za zioła ,chociaż nie lubię ,to jednak działają cuda w organiźmie . Trzeba zobaczyć na około co nam rośnie w ogrodzie ,bo często jak czegoś potrzebujemy ,to po prostu wyrasta nam pod nosem. Ja jeszcze staram się 2 razy w tygodniu iść na basen i popływać godzinę .Pływanie nie tylko odpręża ,ale też pływanie żabką dla kobiet ćwiczy mięśnie miednicy .Nie chce mi się w domu ćwiczyć ,a ten basen zapewnia mi trening przynajmniej 2 razy w tygodniu. Mam dużo energii dzięki temu ,lub po prostu mam taki charakter że mnie energia rozpiera. Trener który mnie uczy pływać ,wciąż mnie upomina że za szybko robię ruch rękami i że pływam jakbym walczyła o przeżycie<smiley image="smiley_happy.gif"/>Oj tam ,oj tam ja dopiero zaczynam pływać Generalnie to Ja chyba mam adhd bo czasem biegam ,zamiast normalnie na spokojne.Tego już nie zmienię ,bo to leży w mojej naturze.Ale pracuję nad tym ,żeby się wyciszyć...