Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
32 wiadomości Opcje
1234
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
Administrator
Ten post był aktualizowany .

Multi Forum — zasady korzystania / regulamin i informacje o forum

 • Co to jest Multi forum? Multi forum to darmowe forum wielotematyczne należące do serwisu Nabble.com. * Nabble — polityka prywatności.
 • Czy korzystanie z forum jest bezpłatne? Tak, korzystanie z forum jest bezpłatne. 
 • Niekomercyjny charakter forum: Multi forum nie ma charakteru komercyjnego, administratorzy i moderatorzy nie czerpią z forum korzyści materialnych.  
 • Do czego służy forum? Forum służy do rozmawiania, dyskutowania, wymieniania się poglądami na dowolne tematy. 
 • Kto może korzystać z forum?  Zapraszamy każdego, kogo stać na kulturalną wymianę zdań, opinii i poglądów :)
 • Rejestracja na forum:  Rejestracja na forum zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga podawania czułych danych osobowych. Podczas rejestracji wystarczy wpisać adres E-mail, wymyślić sobie hasło, nick i to wszystko. Do rejestracji na forum najlepiej używać skrzynek mailowych Gmail.
  • Pisanie bez rejestracji: Na forum udostępnione jest również pisanie bez rejestracji.  Jeśli preferujesz taką formę pisania, to nie ma żadnego problemu.  Jednak rejestrując się, otrzymasz wiele dodatkowych opcji, takich, jak: 
   • cytowanie tekstu, 
   • pogrubienie, pochylenie testu,
   • możliwość dodawania emotikonów, 
   •  możliwość dodawania filmów czy obrazków bezpośrednio z komputera,
   • po rejestracji nie trzeba podczas pisania przepisywać kodu obrazkowego czy przechodzić testu antybotowego,
   • rejestracja daje możliwość wyłączenia wskaźnika online (zielonej lampki),
   •  możliwość zmiany awatara, nicku, 
   •  powiadomienia na adres mailowy (o odpowiedziach na Twoje posty lub o usuniętych postach),
   • możliwość dodania sygnaturki (tekstu, który będzie widoczny pod każdym Twoim komentarzem). 


 Zasady pisania na forum 

1. Co jest dozwolone na Multi forum? (prawa użytkownika)

1.1. Pisanie na forum: Użytkownik forum ma prawo zakładać nowe wątki, odpisywać na istniejące już tematy i komentarze (nie dotyczy to użytkowników zbanowanych).
1.2. Dowolna tematyka wątków, wolność słowa: Użytkownik forum może poruszać dowolne, różnorodne tematy, dyskutować na każdy nawet kontrowersyjny temat, przedstawiać własny punkt widzenia,  swoje poglądy polityczne i religijne (ale oczywiście zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym forum i szacunkiem dla współrozmówcy; szczegóły poniżej).
1.3. Pisanie na tablicy głównej i w działach tematycznych: Użytkownik forum ma prawo pisać i zakładać dowolne tematy na tablicy głównej forum, jak i w działach tematycznych. Nie ma obowiązku zakładania postów w wyznaczonych działach tematycznych, ale jest to bardzo mile widziane, ponieważ zmniejsza prace moderatorów. Moderatorzy i tak porządkują wątki i przenoszą je do działów tematycznych — każdego, pierwszego dnia miesiąca (tylko i wyłącznie).
1.4. Zgłoszenia komentarzy i postów łamiących zasady forum: Użytkownik forum może zgłosić treści łamiące zasady forum (np, treści napastliwe, obraźliwe itp.). Zgłaszamy w tym wątku <<--
1.5. Skargi i odwołania: Każdy użytkownik ma prawo odwołać się od decyzji moderatora i administratora.
1.6. Propozycje i pomysły dotyczące forum: Masz prawo przedstawiać własne pomysły i propozycje dotyczące forum (w dziale administracyjnym).
1.7. Zwroty grzecznościowe: Na forum można zwracać się do innych użytkowników per "Ty". Nie ma obowiązku używania zwrotów grzecznościowych Pan/Pani.


2. Co jest zabronione na Multi forum? (o czym warto pamiętać?)
Pamiętaj o tym, że forum służy przede wszystkim do rozmów, dyskusji i nawet mając całkowicie odmienne zdanie, poglądy, można rozmawiać na każdy temat w miarę spokojnie — bez obrażania się nawzajem. Własne zdanie podczas dyskusji jest jak najbardziej wskazane, natomiast:

Na forum zabronione jest:


2.1. Obrażanie, poniżanie: Zakazane jest obrażanie, poniżanie, upokarzanie, znieważanie innych użytkowników — otwarcie poprzez inwektywy lub poprzez inne zawoalowane formy obniżania wartości współrozmówcy. Na forum nie tolerujemy postów i komentarzy napastliwych i agresywnych. Zakazane są również groźby karalne, nękanie, prowokowanie do kłótni, działania na niekorzyść forum i jego użytkowników. Pamiętaj: na forum komentujemy poruszany temat, a nie autora tematu.
2.2. Wulgaryzmy i treści obraźliwe: Na forum nie wolno używać słownictwa powszechnie uważanego za wulgarne i obraźliwe. Dotyczy to również nicków, awatarów, podpisów i wstawianej na forum grafiki. Czyli ogólnie wszelkie wulgarne treści są zakazane.
2.3. Treści nielegalne oraz łamiące dobre obyczaje: Na forum zakazane jest umieszczanie treści (postów, komentarzy, grafiki, obrazków) niezgodnych z polskim i amerykańskim prawem. Dotyczy to również wszelkich linków prowadzących do takich stron. Nie wolno zamieszczać również treści i  linków prowadzących do stron xxx oraz łamiących dobre obyczaje.

2.4.  Spamowanie, treści reklamowe. Na forum nie wolno zamieszczać spamu i treści reklamowych.
2.5. Oczernianie, dane osobowe, niesprawdzone informacje:  Na forum nie wolno publikować danych osobowych oraz niesprawdzonych informacji o innych użytkownikach. Chodzi o informacje pochodzące ze świata realnego, jak i tego forumowego. Niestety jest to dość popularne na forum, gdy na przykład przypisujemy jakiś anonimowy nick innej osobie. Lepiej to wygląda i jest dozwolone, gdy ktoś napisze: "Ten anonimowy nick przypomina mi takiego i takiego forumowicza" niż: "Ten anonimowy nick to na pewno, na 100% forumowicz ten i ten". Pamiętaj, że wielu ludzi pisze podobnie :).  Zabronione jest również wyzywanie ludzi od komunistów (jeśli sobie tego nie życzą i jeśli nie uważają się za komunistów). Podobnie zabronione jest nazywanie tego forum komunistycznym itp.
2.6.  Krytykowanie i podważanie decyzji moderatora na forum ogólnym: Jeśli masz wątpliwości co do dedycji moderatora lub administratora — złóż odwołanie.
2.7. Podszywanie się: Na forum zabronione jest podszywanie się pod inne osoby, innych użytkowników forum np. poprzez stosowanie takich samych czy podobnych nicków lub awatarów.
2.8. Łamanie praw autorskich:  Szanuj własność intelektualną, prawa autorskie. Jeśli wklejasz fragmenty cudzych tekstów, to pamiętaj o oznaczeniu ich cudzysłowem lub np. pochyleniem tekstu. Warto też dodać link do cytowanej treści.
2.9. Mowa nienawiści, dyskryminacja: Na forum zabronione są wszelkie treści dyskryminujące i obrażające ludzi ze względu na ich pochodzenie, wiarę, poglądy itp. 


multi forum

Zasady dla moderatorów i administratorów 

O czym powinien pamiętać moderator?

 • Dobry moderator i administrator nie wykorzystuje swoich uprawnień do załatwiania prywatnych spraw i porachunków.
 • Traktuje równo wszystkich użytkowników forum.
 • Nie wdaje się w konflikty, nie daje się sprowokować.
 • Powinien być: dyplomatyczny, sprawiedliwy, odporny na krytykę (umieć przyjmować krytykę), musi być przygotowany i zdolny do oficjalnego upomnienia użytkownika.

3. Prawa i obowiązki moderatorów:

3.1. Przenoszenie do kosza: Moderatorzy mają prawo przenosić do kosza wątki i komentarze łamiące zasady forum. Mogą również zamykać wątki przeniesione do kosza.
3.2. Upominanie, przypominanie: Maja prawo upominać użytkowników niestosujących się do zasad forum (przypominać im o zasadach panujących na forum).
3.3. Edytowanie, banowanie, kasowanie: Administrator forum może dodatkowo edytować wątki i komentarze użytkowników łamiących zasady forum np. moderować fragmenty napastliwe i wulgarne. W przypadku nagminnego, powtarzalnego łamania zasad forum, administrator ma prawo kasować komentarze i banować takiego użytkownika bez ostrzeżenia.
3.4. Reakcja na krytykę: Moderatorzy mają prawo przenosić do kosza komentarze, które podważają i krytykują decyzje moderatorskie lub krytykują moderatorów i administratorów na forum ogólnym. Jeśli nie zgadzasz się z jakąś decyzją moderatora, to zawsze możesz odwołać się od jego decyzji.
3.5. Prawo do szacunku: Moderatorzy na forum wykonują bardzo niewdzięczną pracę dla dobra forum. Nie czerpią z tego tytułu korzyści materialnych, dlatego zasługują jak najbardziej na szacunek i mają prawo przenosić wszelkie obrażające czy poniżające ich komentarze do kosza. 
3.6. Znajomość zasad forum i stosowanie się do nich: Moderatorzy mają obowiązek znać zasady forum i stosować się do nich.
3.7. Wątki organizacyjne: Moderatorzy mają obowiązek przed założeniem dodatkowego wątku czy działu organizacyjnego skonsultować swój pomysł z administratorem forum. Pomysły nowych wątków moderatorskich przedstawiamy w dziale organizacyjnym.
3.8 Kosz: Moderatorzy i administratorzy opróżniają kosz raz w tygodniu (w każdy poniedziałek), kosz nie jest działem dyskusyjnym.


PS. Powyższe zasady obowiązują od 26 marca 2018 roku. Uwaga (ostrzeżenie dla wrażliwych): 

Na forum zaglądają różni ludzie — od kulturalnych do nieprzebierających w słowach (nie zawsze na forum jest moderator, który może dopilnować porządku). Dlatego proszę uważać na siebie ;)Miłość

PS. Część regulaminu dotyczącą miłości postaram się dodać w późniejszym terminie... ;)
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Marianna Ruda
Szu..Dziekuje.Przeczytane, zapamietane,do stosowania..:) Co z ta miloscia..bo mialam sie juz nie zakochowac a tu masz...serce nie sluga:)) dobrego i zasluzonego poniedzialku po pracujacej  forumowej niedzieli...PS.obowiazuje od dzis? Bo moze cos przeskrobalam wczoraj?;))
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Marianna Ruda
Dobrej nocy:)
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
Administrator
Dobrej nocy Lwiczko, jeśli coś przeskrobałaś, to pamiętaj, że miłość nam wszystko wybaczy ;)

Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
w pkt 3.6 wkradł się błąd linijka ps.
" Powyższe zasady obrazują - powinno byc " obowiązują "
ps. masz pocztę i tam sa moje uwagi
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
Administrator
da®®io napisał/a
w pkt 3.6 wkradł się błąd linijka ps.
" Powyższe zasady obrazują - powinno byc " obowiązują "
ps. masz pocztę i tam sa moje uwagi
Już poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz przeczytam maila.
Wszelkie uwagi i propozycje dotyczące regulaminu forum można składać również bezpośrednio w tym wątku.
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

czytelnik
Mam dla Ciebie Szuwar propozycję: daj publicznie słowo honoru, że będziesz przestrzegał własnego regulaminu i wyrzucał do kosza wszystkie posty łamiące Twój własny regulamin.
Głównie chodzi o punkty 2.1, 2.5 i 2.9, bo to są punkty, które są bez przerwy łamane przez stałych oraz zalogowanych uczestników tego forum.

Albo dopisz kolejny punkt, że obrażać, poniżać, upokarzać, znieważać, komentować autorów tematów, używać wulgaryzmów, oczerniać, publikować niesprawdzone informacje o innych użytkownikach, dyskryminować i obrażać ludzi ze względu na ich wiarę, poglądy itp. mogą bezkarnie stali bywalcy tego forum, tak jak robili to codziennie dotychczas, a zabronione jest to tylko dla tych forumowiczów, którzy nie kumplują się z Tobą i Twoim przybocznym.

To jak będzie? Dasz słowo honoru? :)
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
czytelniku, każdy regulamin można wyśmiać i wyszydzić, ale nie da się ukryć, że są to " dokumenty " porządkujące i normalizujące zachowanie się i poruszanie po forum-zwróć uwagę, że zaczyna tutaj przybywać piszących ludzi i z tego powodu konfliktowe sytuacje pomiędzy interlokutatorami będą musiały być regulowane na podstawie tego typu rozporzadzeń
1234